Itaalia

 

AURINKO Viimased kohad juulikuu Itaalia reisidele!

RIMINI, ITAALIA, 10., ja 17.07.   al. 439 €/in.  

Soodustus kuni 250 € reisija kohta!
2* Ambacsiata (Riccione),  kahene tuba hommikusöögiga, al. 439 /in
2+* Venezia (Cattolica), kahene tuba hommikusöögiga, al. 449 /in
2+ * Majestic  (Pesaro), kahene tuba hommikusöögiga, al. 499 €/in
2+* Esedra (Rimini linn), kahene tuba hommikusöögiga, al. 579 /in
3+* Madison (Cattolica), kahene tuba hommikusöögiga, al. 679 /in
4-* Cruiser (Pesaro), kahene tuba hommikusöögiga, al. 689 /in
4* Luna (Riccione), kahene tuba hommikusöögiga, al. 799 /in
4* Holiday Inn (Rimini), kahene tuba hommikusöögiga, al. 809 /in
4*- Vittoria (Riccione), kahene tuba hommiku- ja õhtusöögiga, al. 849 /in

Ainult lend Riminisse -  hind al 229 € (soodustus kuni 170 € reisija kohta)

Kõik hotellipakkumised leiate siit.

 

 

 

Lido di Jesolo - suurepärane liivarand ja üliromantiline Veneetsia

Jesolo asub Aadria mere pärlist Veneetsiast  kõigest 30 km kaugusel! Piirkonda on õnnistatud ligi 15 km pikkuse liivarannaga, mida nimetataksegi Lido (rand) di Jesolo. Mere äärde kõndides rabab avar panoraamvaade ka paljunäinud reisiselli, sest valget liivariba jätkub nii kaugele kui silm seletab. Lido di Jesolos  puhates saab täiel rinnal nautida pikki päikselisi rannapäevi ning õhtu saabudes sukelduda lummavasse Veneetsiasse.
Lido di Jesolo kuurortlinna külastab ligi 4,5 milj. turisti aastas. Seega on siin on olemas kõik, mis meeldivaks puhkuseks vajalik - suurepärane rand, õdusad kohvikud-restoranid, head ostuvõimalused, ööelu.
Aqualandia veeparki peetakse Euroopa parimaks - veepark pakub põnevaid elamusi nii suurtele kui väikestele ja on tavapäraselt avatud maist septembrini. Vt: www.aqualandia.it
Golfisõprade päralt on aastaringselt avatud 18-rajaline golfiväljak. Suurepärane võidusõidurada Go karting rajati juba 1961. See on hea võimalus, et end proovile panna.
Kui päikeselisel rannal lebamisele veel vaheldust otsida, siis võib minna näiteks ratsaretkele mõnesse looduskaunisse piirkonda. Lido di Jesolos on mitmeid ratsatalle, kus teid ootavad asjatundlikud juhendajad ja nende sõbralikud hoolealused.

PLUSSID
jalutamiseks pikk rannapromenaad
suur valik häid ajaveetmiskohti
mugav ja kerge kuurordis orienteeruda
Veneetsia kõigest 30 km kaugusel

MIINUSED
kõrghooajal palju turiste
sääsed võivad kimbutada
esineb vargusi

Veneetsia

Veneetsia - kitsad tänavad, San Marco väljak, vanad kirikud ja majesteetlikud paleed muudavad selle kanaliterohke linna erilise õhustikuga paigaks. Linna keskuseks on tuvidest tulvil Piazza San Marco ehk Püha Markuse väljak, mis on ülipopulaarne kohtumispaik. Väljaku servas asub suurejooneline Basilica di San Marco katedraal, mida ilmestavad bütsantslikud kuplid ja kullatud mosaiikdekoratsioonid. Palazzo Ducale ehk doodžide palee oli koduks Veneetsia valitsejatele enam kui kuus sajandit. Museo Civico Correr ehk Veneetsia Linnamuuseumis on võimalus väljapanekute hulgas näha maale, skulptuure, riideid, maakaarte, münte, soomusrüüsid ja muid esemeid Veneetsia hiiglepäevadest. Madonna dell'Orto on väidetavalt kauneim Veneetsia gooti stiilis kirik, samuti on palju tähelepanu pälvinud 17. sajandist pärinev Santa Maria della Salute kirik. 16.sajandil ehitatud Ponte di Rialto sild on tuntud oma rohkete suveniiripoodide tõttu. Võimaluse korral külastage Veneetsia getot, mis rajati 1516.a. eesmärgiga luua juutidele eraldatud rajoon. Geto ei loodud juutide tagakiusamiseks, vaid Veneetsias resideeruvate juutide kaitseks. Kuna linnatänavad koosnevad peamiselt kitsastest kanalitest, siis unustamatu on ka üliromantiline gondlisõit. Kestus üldjuhul umbes 30 minutit.
Kui Lido di Jesolo on ilusa rannaga sümpaatne kuurort, siis tõeline „pärl“ asub siit 30km kaugusel. See on loomulikult romantiline, ajalooline, salapärane Veneetsia. Seda rikkaliku ajalooga linna on ülistatud mitmetes surematutes kirjandusteostes. Kes juba kord on siin käinud ja Veneetsi pisikuga nakatunud, soovib kunagi kindlasti naasta.
Veneetsia Vabariik oli üks keskaja rikkamaid ja mõjuvõimsamaid mereriike. Veneetsias on sündinud Antonio Vivaldi, siin on tegutsenud maadeavastaja Marco Polo ja seigelnud kuulus südametemurdja Giaccomo Casanova.
Tänapäeva Veneetsia on Veneto regiooni pealinn, kus elab üle 272 000 elaniku. Linn asub arhipelaagis, mis koosneb kokku 117 saarest, kus on kokku  177 kanalit ja 409 silda.
Veneetsia linn oma kitsaste tänavate, kanalitel liuglevate gondlite, suursuguste paleede ja kirikutega moodustab ainulaadse atmosfääri. Piazza San Marco (Püha Markuse väljak) on tuntud mitte ainult selle servas asuva imposantse bütsantsi kuplitega Basilica di San Marco ja kuulsa Campanile (kellatorni ) poolest, vaid ka tuvide rohkuse poolest. Nii mõnigi kord tuleb ette, et tuvid oma soovimatu „visiitkaardi“ uudistavate turistide käistele viskavad.
Palazzo Ducale (Doodžide palee) on olnud mitmeid põlvkondi Veneetsia valitsejate residents, mille ligi 500 aasta vanune katus on tõeliselt kaunis vaatamisväärsus. Siin asub muuseas ka Casanova vangikong.
1516.a rajatud Getto oli Veneetsia hiilgeaegadel juudi soost linlastele eraldatud elupiirkond. Ka tänapäeval elab Veneetsias oma juudi kogukond. Getosse ei ole mõtet laupäeviti jalutama minna  – siis on sabati aeg ja kauplused – söögikohad suletud.
Muuseumitest tasuks kindlasti külastada Museo Civico Correr´i – siit leiate huvitava väljapaneku alates kunstiteostest kuni müntide, rõivaste ning soomusrüüdeni, mis kõik annavad tunnistust Veneetsia hiilgeaegadest.
Võluvad ja kohalike jaoks tähtsad on St Maria della Salute ja Madonna dell´Orto kirikud. Kuulsa Ponte di Rialto silla ümbruses on rohkelt suveniirikauplusi ja söögikohti, ent hinnad ei ole just kõige odavamad.
Veneetsia sümboliks on saanud gondlid, ja kasvõi kord elus tuleks see omapärane ja lummav sõit läbi teha, laguunisaartele aga on soodne ja mugav sõita kasutades vaporettot – veebussi või ka veetaksot.

Laguunisaared - külastage erinevaid Veneetsia laguuni väikesaari. San Michele on nn kalmistusaar, mida ilmestavad sihvakad küpressid, 15.sajandist pärit kirik ja surnuaed. Murano on tuntud klaaskäsitöö, klaasimuuseumi ja kaunite kirikute poolest. Kunagine kalurisaar Burano on kuulsust kogunud pitskäsitöö ja armsalt erivärviliste majade tõttu. Torcellos, mis oli kunagi Veneetsiast suurem linn, leiate 1000.a. vanuse katedraali ning õdusaid välirestorane.Lido di Venezia on rannakuurort Veneetsia laguuni ja Aadria merd eraldaval maaribal. Siin on kunagistest villadest ümber kujundatud luksushotellid, butiigid, kohvikud ja restoranid.

On võimalik külastada imekaunite klaasist käsito toodete poolest kuulsat Murano saart, kus muuhulgas asub ka klaasimuuseum , Burano saar on tuntud oma pitside poolest, Torcello saarel asub ligi 1000 aastat vana katedraal. San Michelel ( kalmistusaar ) asub 15.sajandist pärit kirik ja surnuaed.
Lido di Venezia on rannakuurort, mis paikneb Veneetsia laguuni ja Aadria mere vahel. Ajaloolised  luksusvillad on ümber ehitatud sama luksuslikeks hotellideks. Siinsed  peened butiigid ja kõrgetasemelised restoranid-kohvikud meelitvad kohale varakaid külalisi lähedalt ja kaugelt. Siin on Veneetsia Filmifestivali ajal hea õnne korral näha ka filmimaailma kuulsusi.

San Lazzaro degli Armeni on pisut süngema minevikuga saar, mis on oma nime saanud leeprahaigete kaitsepühaku Püha Laatsaruse järgi, sest 12-16.saj. paiknes siin pidalitõbiste koloonia. San Lazzaro kloostri müüride vahele on peitunud ka unikaalne raamatukogu.

Chioggia – sümpaatne piirkond, kus sulanduvad ajalooline, traditsioonile ning modernne. Siit leiate häid kalarestorane ja mõnusaid kohvikuid.

Vicenza – asub Padua ja Verona vahel.  Siin on sündinud kuulus arhitekt Andrea Palladio, kelle poolt rajatud majesteetlikel paleedel ja villadel on oma kindel koht arhitektuuriajaloos.

NB! Kasulik teada:
Veneetsia peaväljakutel on teenuste-roogade hinnad ehmatavalt kõrged, kõrvaltänavatel keskusest väljas aga leiate ka soodsaid ja hea tasemega väikeseid söögikohti
Siesta ajal u13.00 – 16.30 on suurem osa kauplusi suletud, turismipiirkonnas siiski mõned töötavad
Taksoteenus on võrreldes paljude teiste kuurortpiirkondadega  samuti üsna kallis, lisatasu soovitakse pagasiveo eest.
Kui olete hotelli vastuvõtust takso tellinud, hakkab taksomeeter tööle tellimuse edastamise hetkest
Rahvarohketes kohtades ärge jätke oma isiklikke esemeid järelvalveta, soovitav on dokumente ja väärisesemeid hoida hotelli seifis
Kasulik on mõned sõnad itaalia keelt osata, see loob meeldivama suhtlusõhkkonna ja teeb kohalikele ka lihtsalt heameelt

 

 

 

 

 

BARI JA APUULIA

Bari - Apuulia pealinn , esimese muljena linnakesse õhtul sisse sõites oli äratundmine- see on ju nagu väike Pariis. Suur on  rõõm, kui kohalikud Bari elanikud toovad sama võrdluse kaunilt sõnastatuna “kui Pariisis oleks meri, siis oleks Bari justkui väike Pariis).
Euroopa pikim rannapromenaad, mis jookseb kõrvuti iidsete linnamüüridega on eriti õhtusel ajal hingematvalt salapärane ja kas oli siis asi selles, et juuni ei ole veel siseturismi kõrghooaeg – on nii Baris kui kogu Apuulias igal pool nii palju ruumi ja avarust:
Ja need meeletult kaunid rohelised oliivipuude väljad, pikituna kollaste ja punaste värvilaikudega. Kordumatu loodusmaal pidevalt silmapiiril ja avastamist ootavad Apuulia erinäolised kohad - seda lihtsalt peab oma silmaga nägema.

Apuulia (itaalia keeles Puglia) on lõuna Itaalia vahva piirkond, mis jääb Aadria ja Joonia mere vahelisele nn.saapakanna ja kontsa alale. Kelle jaoks on Toscana, Veneetsia ja Rooma ehk juba liiga avastatud ning ka pisut kallivõitu, siis neil soovitame veeta oma puhkus Apuulias mille kõrval romaan "Söö. Palveta. Armasta" kahvatub. Vähemalt söömise osas.
Siinsed iidsed oliiviistandused annavad maailma kõige rohelisema maitsega õli ning niisketel rannaniitudel puhast heina söövad lehmad maailma hõrgumat mozzarellat – juba üksnes nende - õli ja juustu maitse peale tasub Apuuliasse tulla.
Kohalikud veinid on suurepärased ning sobivad sealse toiduga ideaalselt kokku. Kõrgest kvaliteedist räägib seegi, et 26 kohalikku veini kannab DOC kvaliteedi märki. Lisaks mereandidele on kogu Itaalias hinnatud siinsed vinnutatud porchetta ja capocollo singid. Barist on pärit väikesi barankasi meenutavad küpsised – tarallid ning sõrmeotsa suurune orecciente pastasort, mille valmistamine käib tänini käsitsi.
Raske on maailmas avastada kohta, kus kõik on justkui olemas. On suurepärane kliima, on vapustavalt maitsvad söögid, on eraldi aktsioonid lastega peredele, on noortele vahvaid tantsuklubisid, on mitmekülgseid randu igale maitsele – nii pikad liivarannad,  romantilised kaljusopid, on shopping peene Itaalia maitse puudutusega, on KULTUUR ja AJALUGU.

Alberobello – linnake sajandite tagusest ajast, milletaolist kusagil mujal pole enne nähtud. Täna UNESCO kaitse all olev linnake koosneb trullidest - lihtsalt öelduna „valgetest mütsikestega majadest“. Kogu seda ilu ja kooskõla üheskoos nähes peatub aeg ja sa justkui kuuled ise hobusekapjade plaginat…
Inimvõime leidlikkusel ei ole tõesti piire ja seesamane vaatepilt, mis silme ees avaneb kinnitab, et kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähem. Tolleaja kardetud kabjaplagin tähendas otse loomulikult maamaksu sissenõudja küllatulekut. Kuna tolleaegne seadus oli  selline, et maamaksu tuli tasuda majade eest, millel katus peal, siis seega tuli ehitada katus, mida sai kibekiiresti ja lihtsalt eemaldada nind kui oht möödas, taas hõlpsalt taastada.  Vaid ühe kivi eemaldamisega katusekonstruktsioonist, langesid täna toredad suusamütse meenutavad katused sekunditega. Vapustavalt geniaalne, kas pole? Täna on lisaks silmailule trullikestes ka vahvad suveniirikauplused, mis pakuvad ehtsaid itaalia maitseaineid, orreccette jms. itaalia toidu gurmee valikut ja imekaunist käsitööd.

Polignano - mereäärne linnake, kus kaljudele ehitatud majad kihiti rannapanoraami ilmestavad. Sellel linnakesel on pisike vanalinn, mille suurim vaatamisväärsus on linna poolekslõikav maaliline lahesopp grotiga. Selles linnas soovitame teha mõnusa lõuna- või pärastlõunapausi, jalutada tunnikese enne lähedal asuvatesse liivarandadesse päevitama siirdumist ja süüa ilmselt Itaalia parimat jäätist. Linnatänavad viivad kõik välja mere -,  ei mitte äärde vaid kohale - sest linn asub järsul kaljuastangul ning kõik tänavad lõpevad imeliste vaateplatvormidega.

Martina Franca – Locorotondo - linnake, kuhu võib end jalutama unustada. Tänavad vanalinnas meenutavad labürinti, ekseldes avanevad su ees üha uued ja uued imelised valged sopid lillekastidega pikitud rõdude ja sepiskäsipuudega kaunistatud treppidega. Kõige selle kohal kõrgub orientiirina katedraal, mille järgi lõpuks leiad ikka tee labürindist välja. Eriti nauditav on siinne vanalinn unisel siesta ajal, mil tänavatel ei liigu peaaegu üldse inimesi - ei kohalikke ega tursite. Siis näib otsekui oleksid sattunud mõne kunstniku unenäkku, kus Su ees avanevad üha uued maalilised kaleidoskoopilised pildid valgetest majadest, aknakestest, pühapiltidest tänavanurkadel ja väikestest majade vahele peituvatest kirikutest.

Castel del Monte. Dan Brown on millestki väga olulisest oma raamatuid kirjutades ilma jäänud - ta pole sattunud Castel del Montesse!
Salapärane kindlus näeb välja nagu iga müstiku unistus - täiuslikult kaheksanurkne, täiuslikult kaheksanurksete tornidega. Ehitatud sellesama, Baris kindluse rajanud, legendaarse valitseja Frederic II poolt. Kuid see kindlus siin, pole vaatamata oma kõrgetele järskudele müüridele, kindlasti kaitserajatis.
Tegelikult vaidlevad teadlased, ajaloolased ja mütoloogid tänaseni, mis oli selle lossi algne eesmärk - kas alkeemikute ja erudiitide, toonaste, kuninga saatjaskonna moodustanud ja oma ajastu helgeimate peade varjupaik, kus nood segamatult oma katseid ja uurimustöid said teha? Püha geomeetria järgi ehitatud astronoomiliselt ja astroloogiliselt täiuslik päikesetempel? Templirüütlite pärimust hoidev Taevase Jeruusalemma allegooria?
Tegelikult võib igaüks tulla ja oma versiooni leida - igatahes kuulub see hoone samasse ritta iidsete Stonehenge, Roslyni kabeli ja Egiptuse püramiididega, mille otstarbe ja eesmärkide paljusus teeb neist müstikute Meka.

Ostuni. Lumivalge imekaunis mägilinnake, mille puhul võlub just tema rahulik ja naudisklev õhkkond. Linnakest kroonib kaunis katedraal, kus sees paar haruldast freskot,  kuid milleni jalutades tuleb rühkida üles mööda üsna püstloodselt kulgevaid tänavaid.
Nimelt oli linna tipp rikkama rahva päralt ning teed sinna kulgesid otsejoones, kuna rikkad ei käinud seda teed jala vaid lasid end kanda. Käänulisemad kõrvaltänavakesed kus liikus vaesem rahvas on samuti mõnusalt jalutatavad, neidpidi on huvitav peale katedraali külastamist mäest alla tulla. Linna kuulsaim restoran vaatega ümbritsevale maastikule, (omaaegsed linnad tehti kõik künkatippudele, et nad oleksid kergemini kaitstavad), olevat kuulsa moelooja Armani lemmikpaik.

Fasano – Castellana Grotte. Grott on kindlasti üks Euroopa omapärasemaid. Mitte suurim ega  sügavaim vaid just eriliseim.
Siinne 3 kilomeetri pikkune maa-alune koridor on kaunistatud imekaunite helevalgest roosani ulatuva spektriga alabasterpurikatest. Kristallmoodustised on tilkunud koopalaest aastatuhandete vältel ning moodustavad maa-alusel turistirajal elektrivalguses lummavaid mustreid. Karta, et maa all on rõske või külm, on asjatu, veidi alla kahe tunni kestev matk läbi kogu selle kristalli-ime möödub nii, et ei saa ei kliimast ega ajast arugi.

Gravina-Matera. Viimane võimalus külastada seda tõelist pärli ajalooliste linnade hulgas tema ajaloolises neitsilikkuses enne, kui UNESCO ta maailmpärandisse kannab ja tüüpiliseks turistivaatamisväärsuseks muudab nagu kõrvalasuv Matera on juba muutunud. Materat mäletavad kõik Mel Gibsoni filmi ``Kristuse kannatused`` taustapaigana. Gravina aga on Materast oma 400 aastat vanem koobaslinn, olles kunagi asunud `Via Appia ehk Rooma Impeeriumi peamagistraali ääres.
Siin elasid inimesed juba Kreeka kultuuri õitsengu ajal. Iidsetes koobastes võib jalutada peaaegu ilma piiranguteta, kuskil pole väljas silte "ära astu" (kuid paraku puuduvad ka sildid -"mine sinna").
Parim koht linnakese nautimiseks on restoran Vito, kust avaneb võrratu panoraam linna kõikidele osadele - eelajaloolisest tänapäevani,  ja mis moodustavad ühtse ja erilise terviku.
Kui on olemas linn, millest sa veel midagi ei teadnud, ent mis suudab sind haarata endasse täielikult ja terveks päevaks, siis on see just Gravina!

 

APUULIA
Korraldame esmakordselt Eestist otselende Lõuna-Itaaliasse Apuulia maakonda (it k Regione Puglia). Reisid toimuvad laupäeviti 02.06.-30.06.1012 (viimane väljumine). Lennuk maandub Brindisi lennuväljal.
Pakume majutust apartementidest kuni 5* hotellideni, sh ka luksuslikes renoveeritud maamõisates masseriades. Meie hotellid paiknevad nii Aadria (Lido di Ostuni ja Marina di Carovigno Ostuni lähistel), kui ka Joonia mere ääres (Ginosa Marina Taranto maakonnas). Transfeer Ostuni piirkonna hotellidesse kestab 20-30 min ning Taranto piirkonna hotellidesse u 1 t 20 min.

Miks Apuulia
Lõuna-Itaalia nn saapakontsal paiknev Apuulia on ehe ja avastamata, seni veel massiturismist puutumata piirkond Aadria ja Joonia mere vahel, mis mis rabab ajaloo, arhitektuuri ja võrratu köögiga. Kõikjal laiuvad oliivi- ja tsitruspuude salud pakuvad silmale meeldivat rohelust, kuldsed liivad ja türkiissinine meri kutsuvad rannamõnusid nautima.

Apuulia sobib hästi perepuhkuseks, sest enamik hotelle pakub peretube, laiad liivarannad sobivad hästi lastele ning piirkonnas on suur teema- ja veepark: Fasanolandia lõbustuspark ja Zoosafari vee- ja looduspark www.zoolandia.it

Kultuuri- ja ajaloohuvilisele on siin rohkelt uudistamist: vaatamist väärivad arvukad arheoloogia- ja arhitektuurimälestised antiigist barokini. Võrratu Lecce barokklinn, Unesco maailmapärandi nimistusse kuuluvad unikaalsed Alberobello kuppelmajad ehk trullid, Matera kaljulinn, kaheksatahuline majesteetlik Castel del Monte kindlus ning maalilised valged linnad mäenõlvadel nagu Ostuni.

Hea teedevõrk soosib rendiautoga omal käel ringiliikumist. Puhas meri pakub häid sukeldumisvõimalusi.

PLUSSID
+ ehe,  veel massiturismist rikkumata piirkond Itaalias
+ rikas ajalugu ja kultuur, suur valik vaatamisväärsusi
+ Apuulia suuremad linnad nagu  Bari ja Brindisi pakuvad lisaks vaatamisväärsustele ka häid ostuvõimalusi
+ ilusad liivarannad
+ nauditav Apuulia köök ja veinid

MIINUSED
- rannahotellid paiknevad hajali linnast väljas
- Pikad vahemaad rannahotellide ja keskuste vahel, puudub neid ühendav bussitransport
- Ööelu on koondunud suurematesse linnadesse väljaspool kuurorte ja hotelle
- Kohalikud, sh ka hotelliteenindajad, ei räägi võõrkeeli

Hea teada
KLIIMA
 juuni juuli
Keskmine päevane õhutemperatuur 26 29
Keskmine merevee temperatuur 21 23

RANNAD:
Ginosa Marina ja Taranto piirkonnas on  laiad heleda liivaga rannad. Ostuni piirkonnas on nii laiu liivarandu kui väiksemaid, vaheldumisi kivipaljandike ja liivaga kaetud randu. Randades pakutakse rannateenuseid, nagu lamamistoolid ja päiksevarjud, ning laenutatakse erinevaid veespordivahendeid. Hotellirandades on tavaliselt ka rannabaarid ja/või –restoranid. Hotellirandades on ette nähtud toa kohta tasuta 1 päiksevari ja 2 lamamistooli.

KREDIITKAARDID:
Visa, American Express, Diners Club ja MasterCard on kasutusel suuremates poodides ning mõnedes restoranides. Sularahaautomaadid on suuremates keskustes Ostunis, Brindisis jms. Osa automaate aktsepteerib ka Visa Electron kaarte.

TRANSPORT:
Bussid: linnadevaheline liiklus toimib, kuid ühistransport linnade ja neist väljas asuvate hotellide vahel puudub.
Takso: Peamine liiklusvahend hotellide ja linnade vahel sõitmiseks.Taksodes on taksomeeter ja taksot saab tellida hotelli vastuvõtulauast.
Rong: Brindisis on rongijaam. Rongiühendus on suuremate linnade vahel – Foggia-Bari-Brindisi-Lecce-Gallipoli.

VAHEMAAD APUULIAS
Bari–Brindisi 135 km
Brindisi-Ostuni 40 km
Brindisi-Taranto 72 km
Brindisi–Lecce 40 km
Brindisi-Ginosa Marina 112 km

Poolsaar on teedevõrguga hästi kaetud, kuid ühiskondlik transport nõrgalt arenenud. Seetõttu on piirkonnas mugavaim ringi liikuda rendiautoga.
Vahemaad vt http://distancecalculator.globefeed.com/Italy_Distance_Calculator.asp

SISSEOSTUD:
Kauplused on linnades avatud k 9.30-12.30 ja 17-21. Väiksemad poed võivad arveldada ainult sularahas. Soovitame reisile kaasa võta ka sularaha.

ELEKTER: Pistikupesad on meie omadest erinevad (väiksemad), tarvis läheb adaptrit. Maksavad u 2 eur.

JOOGIVESI: Kraanivesi on joomiskõlbulik.

 

 

Küsi lisa: asap@asaptravel.ee